FLEET ACADEMY - 23-24 MAJA 2011 r. w RZESZOWIE
Zobacz relację ze szkolenia Fleet Academy – Rzeszów, 23-24.05.2011
![]() |
Opis szkolenia
Szanowni Państwo,
Pierwsza tegoroczna akademia już za nami. Szkolenie w Toruniu zgromadziło ponad 60 uczestników nie tylko z Polski północnej. Ale Fleet Academy rusza dalej. Tym razem w dniach 23-24 maja zapraszamy do Rzeszowa do hotelu Nowy Dwór Świlcza. Przygotowaliśmy dla Państwa zestaw nowych i atrakcyjnych tematów:
Bardzo serdecznie zapraszamy i ufamy, że do zobaczenia w Rzeszowie. Fleet Academy to cykl szkoleń organizowanych w różnych regionach Polski. Szkolenia kierowane są do małych, średnich i dużych firm, dotyczą zagadnień kluczowych z punktu widzenia firm posiadających auta firmowe: finansowania, ubezpieczenia, zarządzania i bezpieczeństwa. Szkolenia dostarczają najnowszej wiedzy i najlepszych doświadczeń, które zostały wdrożone i są z powodzeniem realizowane w innych firmach posiadających auta firmowe. Każde szkolenie zakończone jest panelem dyskusyjnym podsumowującym odbyte warsztaty, gdzie następuje wymiana idei, doświadczeń i dyskusja między uczestnikami. Celem Fleet Academy jest integracja środowiska fleet managerów w regionach. Szkolenia są realizowane dla 60 uczestników.
Pozostaję z poważaniem
Małgorzata Mikołajczyk
Dyrektor Projektu
gsm.: 666 37 39 20
e-mail: malgorzata.mikolajczyk@fleet.com.pl
Program szkolenia
Podczas szkolenia omówione zostaną następujące tematy:
Teraz Fleet Manager, czyli rola szefa floty we współpracy z dostawcą CFM.
Jak przekonać zarząd do nowych wyzwań w zarządzaniu flotą i jej kosztami dla Fleet Managera lub całej komórki wewnętrznej ?
Jakie czynności pozostaną po stronie klienta, aby zapewnić optymalne zarządzanie kosztami i prowadzenie długoterminowej polityki flotowej ?
Trener: Ireneusz Tymiński, ekspert rynku flotowego.
Samochód w firmie – aspekty podatkowe. Podatki i odliczenia od aut firmowych.
Andrzej Dębiec, partner, radca prawny, Hogan Lovells
Zbigniew Marczyk, starszy prawnik, radca prawny, Hogan Lovells.
Zarządzanie bezpieczeństwem aut w firmie. Warsztaty teoretyczne z bezpiecznej i ekonomicznej jazdy dla flot samochodowych.
Warsztat psychologiczny nt. radzenia sobie ze zjawiskiem agresji drogowej.
Jedna z najgroźniejszych przyczyn wypadków - agresja drogowa kierowców, bywa podstępna i zakamuflowana w formie, lub ostentacyjna, wyrażana za pośrednictwem obraźliwych gestów, słów, zachowań. Czasem przejawia się w aktach prawdziwej furii. Prowadzi do przemocy fizycznej skierowanej przeciwko innemu kierowcy lub jego mieniu. Agresja drogowa to rodzaj wrogich zachowań, których celem jest zawsze wywołanie zagrożenia dla drugiej osoby, albo wyrządzenie jej faktycznej szkody. Pojawia się łatwo, gdy kierowcom „puszczają nerwy”, gdy któryś z nich chce „się odegrać” lub odreagować trudy jazdy: korki, objazdy, frustracje, zmęczenie. Jest „zaraźliwa”, łatwo udziela się innym. Zapoczątkowana – szybko eskaluje i jest coraz trudniejsza do wyhamowania. Stosowana podczas jazdy, może wręcz zdominować czyjeś zachowanie.
Aby unikać agresji, trzeba ją, przede wszystkim, zrozumieć i rozpoznać. Trzeba wiedzieć także, jak radzić sobie z własnymi emocjami podczas prowadzenia pojazdu.
![]() |
![]() |
Czas trwania: 60 min.
Liczba uczestników: 12 osób.
Trener: Waldemar W. Chromiński, psycholog bezpieczeństwa drogowego, PSM.
Prelegenci
![]() |
Piotr Włodarczyk
Dyrektor Handlowy w firmie EurotaxGlass's Polska Sp. z o.o.. |
Piotr Włodarczyk ukończył Wydział Transportu na SGH w Warszawie. Od roku 1998 związany z branżą motoryzacyjną. W firmie Eurotaxglass’s Polska od 9 lat odpowiada za sprzedaż firmy w Polsce . Od 2010 roku EurotaxGlass’s Polska odpowiada również za operacje firmy w 12 krajach Europy Środkowej i Wschodniej. |
|
![]() |
Andrzej Dębiec
partner, radca prawny Hogan Lovells. |
Andrzej Dębiec od roku 2000 współpracuje z międzynarodową kancelarią prawną Hogan Lovells. Jest odpowiedzialny za działalność departamentu podatkowego i Grupy PPP, jak również za kontakty z klientami francuskimi. W latach 1993-1994, był doradcą w Departamencie Dewizowym Ministerstwa Finansów. Pracował także dla innych, międzynarodowych kancelarii prawnych.
W styczniu 2008 został ekspertem Okręgowej Izby Radców Prawnych. Jest również ekspertem Nadzwyczajnej Komisji Sejmowej „Przyjazne Państwo”. |
|
![]() |
Zbigniew Marczyk
starszy prawnik, radca prawny, Hogan Lovells. |
Zbigniew Marczyk współpracę z Hogan Lovells podjął w grudniu 2007 r. Wcześniej pracował w dziale doradztwa podatkowego jednej z firm Wielkiej Czwórki. Zbigniew Marczyk posiada ponad 10-letnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze podatkowej oraz prawnej podmiotów gospodarczych, zarówno polskich, jak i międzynarodowych.
|
|
![]() |
mł. insp. Wojciech Pasieczny
radca, Komenda Stołeczna Policji, Wydział Ruchu Drogowego. |
Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji w Warszawie |
|
![]() |
Ireneusz Tymiński
ekspert rynku flotowego. |
Ekspert w zakresie zarządzania, bezpieczeństwa i finansowania firmowej floty samochodowej. Od 10 lat związany z branżą flotową i motoryzacyjną.
|
|
![]() |
Mariusz Stuszewski
Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Motorowego ODTJ. |
Autor znanych programów z zakresu bezpieczeństwa flot samochodowych dla firm, m.in. "Fleet Safety - bezpieczne auto firmowe", "Bezpieczna flota PZU", "Ryzyko w ruchu drogowym".
|
|
![]() |
Waldemar W. Chromiński
Psycholog bezpieczeństwa ruchu drogowego. |
Waldemar W. Chromiński jest psychologiem. Specjalizuje się w psychologii bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jest założycielem w 2001 r. Pracowni Badań Testowych i Analiz „Psychologos” w Warszawie, członkiem m.in. Polskiego Stowarzyszenia Motorowego i Automobilklubu Polski.
Waldemar W. Chromiński w latach 1993-2003 zgromadził doświadczenie w korporacjach biznesowych, w pracy z managerami i z kierowcami flotowymi. W Pracowni „Psychologos”, którą kieruje, zastosowano metodę diagnozowania u kierowców deficytów związanych z prowadzeniem pojazdów, w tym skłonności do zachowań agresywnych, wraz z odpowiednim przeciwdziałaniem szkoleniowym. W latach 2008-2009 prowadził wykłady jako ekspert w dziedzinie psychologii bezpieczeństwa w ruchu drogowym II Edycji ogólnopolskiego programu Fleet Safety. Współpracował przy adaptacji do warunków polskich, programów szkoleniowych z zakresu defensive driving i eco driving. Doświadczenie w pracy badawczej i szkoleniowej Waldemara W. Chromińskiego spożytkowane zostało przy uruchomieniu przez PSM pierwszej w Polsce platformy do szkoleń on-line dla kierowców, www.ekoflota.pl. przy pomocy której, dostarczana jest kierowcom wiedza nt.: zmian w przepisach ruchu drogowego, zasad ekojazdy, zasad bezpieczeństwa i defensive driving’u, pierwszej pomocy i innych tematów ważnych dla kierowców z punktu widzenia brd. Program szkoleń PSM został pozytywnie zaopiniowany przez Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie. |
Podczas szkolenia będziemy gościć osoby, które koordynują procesy związane z użytkowaniem aut w firmie, które kreują i realizują politykę flotową, opiniują lub decydują o zakupach, współpracują lub planują współpracę z dostawcami usług na rynek flotowy, osoby te reprezentują firmy, które dysponują małymi, średnimi i dużymi flotami, powyżej 20 samochodów.
Szkolenie jest dedykowane:
Zgłoszenia można dokonać za pomocą elektronicznego formularza zamieszczonego TUTAJ Relacje ze szkoleń zrealizowanych w 2010 r.
tel. 71/ 750 18 58
tel./fax. 71/ 339 79 22
gsm: 666 37 39 20
gsm: 784 10 43 33
e-mail: seminarium@fleet.com.pl
Miejsce szkolenia
Szkolenie odbędzie się w Hotelu Nowy Dwór*** Wellnes&SPA w Świlczy k. Rzeszowa. Hotel znajduje się w odległości ok. 9 km od miasta (kierunek: Kraków). Partnerzy i Sponsorzy